شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران
شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران

مدیرعامل جدید شرکت طرح و توسعه آینده پویا در جلسه شورای مدیران چوب و کاغذ مازندران نوید داد:

مدیرعامل جدید شرکت طرح و توسعه آینده پویا در جلسه شورای مدیران چوب و کاغذ مازندران نوید داد:

حمایت همه‌جانبه سهامداران از صنایع چوب و کاغذ مازندران / امید نیک‌نژاد: پروانه تاسیس شهرک صنعتی غیر دولتی صنایع چوب و کاغذ مازندران صادر شد

مدیرعامل جدید شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا وابسته به بانک ملی ایران که به همراه هیاتی به مرکز استان مازندران آمد، پس از  بازدیدی از خط تولید چوب و کاغذ مازندران، در جلسه شورای مدیران این شرکت حضور یافت.

در ابتدای این نشست امید نیک ‌نژاد مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران  ، ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان و تبریک دهه کرامت و روز سوم خرداد سالروز پیروزی خرمشهر گفت: از تلاش همکاران عزیز، معاونان و پرسنل سخت‌کوش قدردانی می‌کنم.

وی در ادامه نشست، گزارشی کلی از عملکرد شرکت چوب و کاغذ مازندران ارائه کرد و گفت: این مجموعه تنها توليدکننده کاغذ چاپ و تحریر در کشور است و همین بار زیادی بر ما تحمیل می‌کند و فشار زیادی بر ما گذاشته است.

مديرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در نمایشگاه کتاب مبنی بر ضرورت تولید و افزایش کیفیت کاغذ داخلی گفت: این توقعات که سال‌هاست توسط معظم له مطرح می‌شد اما بستر اجرای آن در این دولت فراهم شد و ما هم در این مسیر موفق شدیم و امروز باید بگویم در طول بیست سال اخیر، تولید این میزان کاغذ در این مجموعه بی‌نظیر بود.

نیک‌نژاد گفت: طی دو ماهه اخیر در این مجموعه بیش از ۷ هزار تن کاغذ چاپ و تحریر تولید شد که ۳۱۳ ناشر با چند میلیون جلد کتاب، حدود ۴ هزار تن از تولیدات کاغذ این مجموعه را استفاده کردند و بخشی از کتب ارائه شده در نمایشگاه بین‌المللی کتاب  تهرات حاصل تلاش همکاران این مجموعه بود.

وی ادامه داد: سال قبل ۲۲۰۰ میلیارد تومان هزینه  مواد اولیه برای تولیدات ما بود که بخش اصلی آن نیز برای تامین چوب هزینه شد و توقع داریم سازمان جنگل‌ها که پس از اجرای طرح تنفس، دسترسی ما به چوب را دشوار کرد، به نیاز ما توجه کند و امیدوارم با مدیریت جنابعالی مشکل مطالبات ما از سازمان جنگل‌ها زودتر حل و فصل شود.

امید نیک‌نژاد ادامه داد: سال گدشته باید ۴۰ میلیون دلار ارز از کشور خارج می‌شد تا کاغذ مورد نیاز کتب درسی فرزندان این سرزمین تامین شود اما این مجموعه، این ماموریت بزرگ را انجام داد و امسال نیز تولید ۵۵ هزار تن کاغذ تحریر را هدفگذاری کردیم که حدود ۷ هزار تن در این دو ماهه تولید شد.

مديرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران در ادامه گفت: این مجموعه به برخی سرمایه‌گذاری‌ها نیاز دارد ازجمله استفاده از کاغذ بازیافتی در تولید کاغذ تحریر با توجه به این‌که بخش اعظمی از کتب درسی سال گذشته می‌تواند با این سرمایه‌گذاری به چرخه مصرف برگردد تا مصرف چوب کم شود.

وی در همین زمینه افزود: تامین انرژی، توربوژنراتور و نوسازی تجهیزات نیز از دیگر مواردی است که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد تا این مجموعه، همچنان به‌روز بماند

امید نیک‌نژاد همچنین گفت: مجوز و پروانه فعالیت شهرک صنعتی غیر دولتی چوب و کاغذ نیز صادر شده است و برنامه داریم تا در هفته دولت، عملیات اجرایی آن کلنگ‌زنی شود و می‌توانیم خط تولید دفتر و نوشت افزار مورد نیاز مدارس را در همین شهرک صنعتی به همراه سرمایه گذاری افراد دیگر راه‌اندازی کنیم و علاوه بر ایجاد اشتغال به رونق کسب و کار در منطقه کمک نمائیم .

دکتر فتح‌الهی مدیر عامل شرکت طرح و توسعه آینده پویا در ادامه این جلسه ضمن خداقوت به همه نیروها و مدیریت مجموعه گفت: من از مدیران وزارت صمت هستم و به خاطر دارم طی سال‌های اخیر همواره یکی از دغدغه‌های وزارت در سطح پایتخت این بود که وضعیت این مجموعه چه خواهد شد اما امروز خوشحالم که می‌بینم بسیاری از مشکلات حل شد و به نظر می‌آید که شرایط عادی شد.

مديرعامل شرکت طرح و توسعه آینده پویا گفت: ما هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب، فاصله داریم و نباید رسیدن به این شرایط عادی ما را قانع کند و برای آینده هم لازم است برنامه مشخصی داشته باشیم و ازجمله لازم است برای افزایش تولید، برنامه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به نمايشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: شما شاهد بودید که از رهبر معظم انقلاب تا وزرای دولت همه به موضوع کاغذ پرداختند و اهمیت این کالای استراتژیک مجدد در کانون توجه همگان قرار گرفت.

دکتر فتح الهی افزود : شما مدیران و مجموعه عوامل چوب و کاغذ مازندران مایه افتخار  کشور هستید که کمک کردید در تولید این کالای استراتژیک تا حدی به خودکفایی برسیم اما من توقع دارم شما حتما برنامه افزایش تولید و صادرات کاغذ را در نظر داشته باشید به‌ویژه این‌که همه کشورهای همسایه، وارد کننده کاغذ هستند.

وی در ادامه به کیفیت کاغذ تحریر پرداخت و گفت: لازم است کاغذ تولیدی این مجموعه به استانداردهای جهانی نزدیک شود تا بتوانیم در صادرات هم تجربه موفقی داشته باشیم.

دکتر فتح الهی در ادامه بر کار رسانه‌ای برای فرهنگ‌سازی در مصرف کاغذ تاکید کرد و گفت: لازم است با تولید محتوا در رسانه‌ها نگاه و نظر مردم و شهروندان را به استفاده از کاغذ تولیدی داخل جلب کنیم.

مدیرعامل آینده پویا وابسته به بانک ملی ایران با اشاره به قانون ممنوعیت بنگاه‌داری بانک‌ها ادامه داد: صنعت کاغذ یکی از صنایع استراتژیک کشور است و من هم از طرف خودم و هم از طرف دکتر نجارزاده مديرعامل بانک ملی جمهوری اسلامی ایران قول می‌دهم که همه نوع حمایت را از این مجموعه خواهیم کرد و از این منظر هم هیچ نگرانی نداشته باشید.

وی با اشاره به صدور پروانه فعالیت شهرک صنعتی سلولزی گفت: از جناب نیک‌نژاد می‌خواهم در کوتاه‌مدت اقدامات لازم انجام شود تا کار به کلنگ زنی برسد و با توجه به این‌که چوب و کاغذ مازندران، از صنایع بزرگ سلولزی کشور است، این شهرک صنعتی هم می‌تواند بزرگترین شهرک تخصصی صنایع سلولزی کشور باشد.

 

نظرتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *