• صنايع چوب و كاغذ مازندران
  صنعتي با آرمان احياء جنگل

 • صنايع چوب و كاغذ مازندران
  رهاوردي ملي

 • چوب و كاغذ مازندران
  دارنده گواهينامه ايزو 14001 در زيست محيطي

 • صنايع چوب و كاغذ مازندران
  دارنده گواهينامه ايزو 9001 در مديريت

 • صنايع چوب و كاغذ مازندران
  بزرگترين توليد كننده انواع كاغذ در خاور ميانه

ورود به سامانه :
رایانامه :
گذر واژه :
 
صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه ها 
اخبار > یک‌میلیون و ۳۰۰هزار تن واردات کاغذ به کشور است


  چاپ        ارسال به دوست

یک‌میلیون و ۳۰۰هزار تن واردات کاغذ به کشور است

 جهانگیر شاهمرادی در هشتمین سمینار ملی شیمی و  محیط زیست که صبح امروز در سالن غدیر دانشگاه خوارزمی کرج برگزار شد اظهار داشت: مشکلات زیست محیطی در ایران بسیار زیاد است و معضل کم‌‌آبی و قطع درختان سبب ایجاد آلودگی زیست محیطی در کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه در کشور به 2 میلیون تن کاغذ نیاز است، افزود: حدود یک میلیون و 300 هزار تن کاغذ به کشور وارد می‌شود که ارز  زیادی را از ایران خارج می‌کند و حدود یک میلیارد دلار پول باید برای واردات کاغذ هزینه شود  و حدود 700 هزار تن نیز کاغذ در کشور تولید می‌شود.

شاهمرادی با اشاره به اینکه یک درصد کاغذ جهان را ایرانیان مصرف می‌کنند، عنوان کرد: برای تولید یک تن کاغذ نو نیاز به قطع 24 درخت نسبتا بزرگ است  و 60 متر مربع  آب نیاز دارد ولی اگر کاغذ بازیافتی استفاده شود 4 درخت قطع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم به مکانیسم جدیدی دست یابیم و جایگزین این روند سنتی شود، قطع درخت و استفاده آب به حداقل می‌رسد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز مهم ترین علت تولید کاغذهای نو را صرف جویی در آب دانست، افزود: کاغذهای که با مواد سنگی تولید می شود سبب صرف جویی در کشور شده  و از نظر اقتصادی برای ایران بسیار سودآور است.اولین بار این تکنولوژی در تایوان شروع شد و امروز 40 کشور جهان از این کاغذها استفاده می‌کنند.

شاهمرادی با اشاره به اینکه قیمت این کاغذها بسیار کم است، بیان کرد: این کاغذها به آب نیاز ندارد و از نظر نوشتاری کاغذهای سنگی بسیار مناسب و در مقابل آتش مقاوم است.

این مسئول کاغذهای سنگی را در مقایسه با سایر انواع کاغذها بهداشتی دانست و عوامل باکتری‌ها را در آن نفوذناپذیر خواند.

این مقام مسئول با بیان اینکه مواد این پلیمرها در ساخت مواد یک‌بار مصرف نیز استفاده می‌شود گفت: دوره برگشت به طبیعت این مواد نسبت به مواد دیگر بسیار سریع‌تر است که صرفه اقتصادی زیادی برای تولیدکنندگان دارد.


٠٨:٠٣ - يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٢٦    /    تعداد نمایش : ٣٠٠ 
www.mazpaper.com
تمامی حقوق وب سایت متعلق به صنایع چوب و کاغذ مازندران می باشد